plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Vyfukování plexiskla

Vyfukování je proces, kdy se na rozehřáté a změklé plexisklo shora přitiskne pod velkým tlakem obruč či obrys jiného tvaru a pod plexisklo se přivede tlakový vzduch. Tím nastane rozpínání rozehřátého materiálu do volné atmosféry. Je to stejný princip jako vyfukování bubliny ze žvýkačky ústy.

Oproti lisování plexiskla má tu výhodu, že se materiál nedostává do styku s žádnou formou, o kterou by se mohl obtisknout a poškodit povrch, takže zůstává nadále opticky velmi čistý. Na vyfukování zásadně používáme lité plexisklo, které je homogennější a má lepší optické vlastnosti. Vyfukovat sa dá samozřejmě i barevné plexisklo.

Vyrábíme střešní světlíky hranaté i kulaté, jednovrstvé i vícevrstvé, kryty kamer, poklopy pro prodej oříšků a bonbonů, dekorativní i reklamní předměty, rekvizity do filmu.

Výroba kupolí pro střešní světlíky

Vyfukujeme kupole s hranatou i kulatou základnou, jednovrstvé i vícevrstvé.

Repase světlíků

Repasujeme stávající střešní světlíky – po poškození kroupami, popraskané stářím, atd. Naše zámečnická dílna je schopna připravit rám pro vyfukování jakéhokoli tvaru.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout