plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Komůrkové polycarbonáty

Komůrkový polycarbonát je relativně velmi levná a pevná průsvitná deska s výbornými termoizolačními vlastnostmi. Prodáváme a zpracováváme komůrkové polycarbonáty obchodních značek Arla, Lexan a Makrolon.

Vlastnosti

Při zachování dostatečné propustnosti světla má vysoké termoizolační vlastnosti. Obecně se dá říci, že čím více přepážek, tím má deska lepší tepelně izolační vlastnosti. Komůrkový materiál se vyrábí v čirém, dále z důvodu odstínění přímého slunečního záření také v mléčném a kouřovém odstínu.

Prodáváme a zpracováváme

Komůrkový PC v sílách 420 mm, v různých variantách počtu a přepážek (komůrek). Polycarbonát formátujeme pilou, popřípadě frézujeme. Nedá se řezat laserem.

Odstíny a varianty

Komůrkový materiál se vyrábí v čirém provedení, dále z důvodu odstínění přímého slunečního záření také v mléčném a kouřovém odstínu.
UV ochrana – pokud není oboustranná, bývá na straně s potištěnou ochrannou folií.
Drag and Drop – úprava některých desek, kdy povlak na vnitřní straně polycarbonátové desky zabraňuje vytváření kapek (vlhkost se sleje po celé ploše).
Základní velikost desky je 2100 x 6000 mm, přičemž komůrky probíhají podélně.

Komůrkový polycarbonát prodáváme po metrech

Tento materiál prodáváme vždy v rozměru výška 2100 mm a šíře po celých metrech, přičemž je důležité, aby si zákazník upřesnil orientaci komůrek na požadovaném přířezu. Zákazníkovi samozřejmě uřízneme požadovaný rozměr, ale zbytek mu dáme s sebou, popřípadě zlikvidujeme. Při formátování desky se do komůrek dostávají piliny, v ceně řezání je proto i profouknutí komůrek desky tlakovým vzduchem.

Použití

Komůrkové polycarbonáty se převážně používají na světlíky výrobních hal, skleníky, zastřešení lehkých přístřešků či pergol, lehké přepážky ve výrobních halách, atd.

Vzhledem k vývoji cen suroviny se už na zastřešení dá použít i plný polycarbonát.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout