plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Plné polycarbonáty

Polycarbonát (PC) je houževnatější alternativou plexiskla, prodáváme a zpracováváme plný polycarbonát obchodních značek Arla, Lexan, Makrolon.

Vlastnosti

Vynikající rázová houževnatost, teplotně odolnější než plexisklo, povrch se však u standartních desek snadněji poškrábe.

UV ochrana oproti plexisklu není obsažena přímo v surovině, ale jako tenká vrstvička (z jedné nebo obou stran) se na desku nanáší koexstruzí. Strana s UV ochrannou bývá ta, na které je na ochranné folii potisk od výrobce. Námi prodávané desky ale mívají oboustrannou UV ochranu. Výjimku mohou tvořit speciální formáty nebo provedení, na což je zákazník předem upozorněn.

Čirý polycarbonát má velmi dobré optické vlastnosti při přímém průhledu, ale plexisklu se v čirosti díky jinému složení nemůže vyrovnat.

Prodáváme a zpracováváme

Polykarbonát (PC) v sílách 0,5–20 mm. Dokážeme jej řezat, frézovat, ohýbat, lepit a vrtat. Je velmi špatně leštitelný. Dokážeme jej potisknout UV tiskem.

Při řezání laserem má hnědou spálenou hranu, řežeme jej do síly max 2 mm, a jen v případě, že zahnědlá hrana zákazníkovi nevadí.

Odstíny polycarbonátu a povrchové úpravy

Polykarbonáty se vyrábějí v čirém, opálovém a kouřovém odstínu. Desky s označením Margard či Saphire mají na povrchu velmi kvalitní ochranu proti oděru. Na tento povrch nelze tisknout ani k němu nic nelze přilepit.

Polycarbonát se vyrábí extruzí, desky mívají více možných rozměrů. Na přání zákazníka jsme schopni objednat i atypické rozměry, např. 2,1 x 12 m.
Možné základní rozměry PC desek:

Použití

Polycarbonát se používá na mechanicky velmi namáhané průhledné díly ve strojírenství, kryty rotačních částí strojů, ochrany před vandaly, zastřešení pergol. Ve standartních sílách to není neprůstřelný materiál.

Polycarbonát byl původně určen pouze pro technické účely, v poslední době se pro svou odolnost proti šíření plamene rozšiřuje i do reklamní sféry jako vybavení provozoven, světelné reklamy, atd. Preferuje jej hlavně Francie, a protipožární normy jej milují… Jeho zpracování je ale náročnější, lepení problematické (drobné bublinky v lepu), vedení světla ve světelných reklamách diskutabilní…

Pro teplotní odolnost vyrábíme z polycarbonátové folie kapsy na štítky a popisky pro autobazary, umisťované za čelní sklo vystavených vozidel.

Z polycarbonátu se též vyrábějí komůrkové desky.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout