plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Ohýbání plexiskla a jiných materiálů

Princip ohýbání plastů je vždy stejný – ohýbaný termoplast se umístí nad topnou tyč nebo strunu (popř. poteflonovaný hrot) a po určitou dobu se vystaví působení tepla. Tím dojde k lokálnímu změknutí materiálu, který se dá nepatrnou silou tvarovat.

Po sejmutí z ohýbačky se deska ohne a založí do přípravku, který podrží její nový tvar do úplného vychladnutí.

Plexisklo a ostatní termoplasty ohýbáme do všech tvarů a rádiusů, a to jak pro technické, tak i dekorativní účely. Máme celkem 6 ohýbaček na plasty, na kterých jsme schopni ohnout různé plasty do požadovaného tvaru, a to do délky ohybu 3,1 metru. Ohýbáme termoplasty, tedy materiály jako polyester, PVC, polypropylen, polycarbonát a plexisklo, a to od síly 0,3 mm po plexi bloky o tloušťce 50 mm.

Tvarování plexiskla žíháním v peci

Při použití této technologie se materiálu dlouhodobým působením tepla vtiskne nová tvarová paměť dle formy, na kterou si lehá.

Tímto způsobem se vyrábějí kryty na chladicí vitríny, okna motorových člunů, plexiskla do solárií, bloky do akvárií (síla plexi desky 20-50 mm i více) a vlastně všechny desky s velkými rádiusy, kdy nestačí desku jen propružit, ale je vyžadována tvarová stálost.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout