plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Plexisklové vložky pro mobilní klimatizace

Vyrábíme na míru plexisklové vložky do oken pro výdech mobilních klimatizací.

Inspirovali jsme se provedením síťky proti hmyzu dodávané k plastovým oknům. Námi dodaná vložka do plastového, popř.dřevěného okna se v rámu zajistí nerezovými packami a pokud lze do rámu instalovat síťku proti hmyzu, tak zpravidla umožňuje po vyjmutí koncovky od klimatizace normálně zavřít okno.

Vložka do okna je čirá, takže není ani prakticky vidět, na přání ji lze vyrobit z kouřového či mléčného plexiskla.
Otvor pro koncovku klimatizace, popř. jen pro hadici děláme individuálně dle požadavků zákazníka. Zákazník od nás dostane výkres, do kterého je třeba doplnit rozměry jeho okna a upřesnit, kde chce mít otvor pro výdech, doporučujeme dodat koncovku, abychom mohli připravit její optimální upevnění.
Leckdy je jednodužší místo otvoru pro originál koncovku udělat pouze kulatý otvor pro hadici. Koncovky jsou většinou řešeny pro jednorázové nacvaknutí na průchodku a potom bývá problém jejich demontáž, aby šlo zavřít okno. Mnohem jednodužší je prostrčit hadici skrz kulatý otvor..

Způsob zaměřování okenního rámu je popsán zde.
Pro zobrazení bezpečnostních pokynů klikněte zde.

Cena vložky do okna vychází okolo 4000Kč včetně DPH , bude spočítána dle velikosti okna, otvoru a způsobu upevnění koncovky výdechové hadice a síly rámu okna.

Vložku do okna lze občas vyjmout a ve vaně umýt jarem, osprchovat vodou, neměla by přijít do styku s lihovými přípravky na čištění oken. Vložka do okna má samozřejmě UV filtr.
Více se o čištění a údržbě plexiskla dozvíte zde.

Termín výroby cca 1-2 týdny. Výkres pro zaměření okna ke stažení máme zde.


Zájemci si mohou výkres stáhnout, vyplnit a poslat na náš mail plexi@plexi.cz pro cenovou nabídku.

Okenními vložkami se primárně zabývá kolega Jan Pátek tel. 601 167 937, ten Vám též nejlépe odpoví na Vaše případné dotazy.

Leštění plexiskla

Leštíme hrany, fazety, rádiusy i plochy

Na diamantových leštičkách Bermaq dokážeme vyleštit hrany plexi do síly 100 mm v maximální délce 3000 mm.

Vzhledem k digitálnímu nastavování úhlu náklonu leštící hlavy a možnosti výměny leštícího diamantu za matovací jsme schopni uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Používáme samozřejmě i leštění ruční, plamenem či chemické.

Vyfukování plexiskla

Vyfukování je proces, kdy se na rozehřáté a změklé plexisklo shora přitiskne pod velkým tlakem obruč či obrys jiného tvaru a pod plexisklo se přivede tlakový vzduch. Tím nastane rozpínání rozehřátého materiálu do volné atmosféry. Je to stejný princip jako vyfukování bubliny ze žvýkačky ústy.

Oproti lisování plexiskla má tu výhodu, že se materiál nedostává do styku s žádnou formou, o kterou by se mohl obtisknout a poškodit povrch, takže zůstává nadále opticky velmi čistý. Na vyfukování zásadně používáme lité plexisklo, které je homogennější a má lepší optické vlastnosti. Vyfukovat sa dá samozřejmě i barevné plexisklo.

Vyrábíme střešní světlíky hranaté i kulaté, jednovrstvé i vícevrstvé, kryty kamer, poklopy pro prodej oříšků a bonbonů, dekorativní i reklamní předměty, rekvizity do filmu.

Výroba kupolí pro střešní světlíky

Vyfukujeme kupole s hranatou i kulatou základnou, jednovrstvé i vícevrstvé.

Repase světlíků

Repasujeme stávající střešní světlíky – po poškození kroupami, popraskané stářím, atd. Naše zámečnická dílna je schopna připravit rám pro vyfukování jakéhokoli tvaru.

Zaměření a montáž plexi vložek do oken

Pražským zákazníkům, pokud si nejsou jisti se zaměřením jsme schopni vložku do okna zaměřit a nainstalovat.
Je to placená služba jejíž cena se odvíjí dle počtu ujetých kilometrů, času stráveného u zákazníka a na cestě.

Většinou toho ale není potřeba, protože zaměření okna je velmi jednoduché.
Stačí si z našich stránek stáhnout a vytisknout výkres, ten vyplnit, naskenovat, či vyfotit mobilním telefonem a poslat na naší mailovou adresu plexi@plexi.cz
Nezapomeňte prosím udat průměr otvoru pro hadici klimatizace a okotovat jeho umístění.
Pokud si budete přát na plexi vložce vytvořit úchyt pro originální plastovou koncovku dodávanou s klimatizací, nebude to problém, ale bude potřeba nám ji doručit.


Rozměr A- detail

Dá se na mé okno namontovat vložka pro výdech mobilní klimatizace ?

Ne všechny okna se dají s instalovanou plexi vložkou do okna pro vývod od mobilní klimatizace zavřít.
Okno nelze zavřít tam, kde má okno nainstalovanou okapničku, profil okna má venkovní výstupek, okno je s rámem po zavření v jedné linii a není tak dostatek prostoru pro rám okenní vložky.

Pokud si nejste jisti, zda lze na Vaše okno použít plexi vložku, pošlete nám foto okna a rámu- důležitá je venkovní strana okna.


Bezpečnost při montáži a demontáži plexisklové vložky do okna

Plexisklová vložka pro výdech klimatizace se musí vysunout vně okna, aby se dala v okenním rámu zajistit nerezovými packami.
To znamená že nerezové packy vždy směřují směrem do místnosti.

Dbejte prosím na tyto 2 zásady:

Stabilita– K oknu se postavte tak, aby jste mohli pohodlně a bezpečně manipulovat oběma rukama s plexisklovou vložkou v okně, pokud použijete židli nebo schůdky, dbejte na co největší stabilitu.


Jistota úchopu plexi vložky– při instalaci budete vložku v okně držet jednou rukou za kraj otvoru pro vyústění výdechu klimatizace, druhou rukou je však úchop velmi problematický a pokud nemontujete vložku do okna v přízemý popř. z balkonu, tak doporučujeme použít pro druhou ruku vakuovou přísavku. Nikdo jistě nechce, aby plexisklová deska o hmotnosti 3-5 kg vypadla z okna a plachtila na chodník mezi lidi.
Vakuovou přísavku s nosností 200kg zákazníkům, kteří si u nás objednají plexi vložku do okna půjčujeme zdarma (na kauci).
Přísavky lze u nás též koupit, tato investice se vyplatí, protože je potřeba počítat s tím, že na podzim ji budete potřebovat pro demontáž vložky z okna.
Nabízíme přísavky s nosností 50kg a přísavku s nosností 200kg- ta má univerzálnější využití.

Manipulace plexisklovou vložkou pro výdech mobilní klimatizace.

Vakuová přísavka s nosností 50kg
K dostání v naší prodejně

(Cena 242 Kč včetně DPH)

Vakuová přísavka s nosností 200kg
K dostání v naší prodejně

(Cena 1384 Kč včetně DPH)

Vložky do oken v Garden Towers na Žižkově

Do oken v těchto velmi moderních bytech nelze použít standartní provedení plexisklových vložek pro klimatizace a proto jsme vyvinuli speciální vložky určené jen pro tyto kovové rámy.

Okna se s těmito vložkami nedají zavírat, ale montáž a demontáž je velmi jednoduchá a pohodlná.
Hmotnost plexi vložky pro mobilní klimatizaci je 6-7kg, mají instalovaná čirá plexisklová madla, manipulaci tedy zvládne každý.

Řezání a gravírování laserem

Disponujeme dvěma velkoplošnými a jedním uzavřeným laserem, produkty italské firmy SEI, předního světového výrobce laserových systémů pro řezání a popis plastů a nekovových materiálů.

Řezání laserem

Ve velkoplošném formátu 2050×3050 mm. Plexisklo (PMMA) do síly 50 mm, březovou překližku do síly 18 mm, MDF do síly 15 mm.

Dýhu, koberce, papír, kevlarové plátno, fíbrové těsnění, PP, PETG, Axpet a další… PVC a polycarbonáty jen v omezené síle a tam, kde nebude na závadu lehce zuhelnatělá hrana (tyto materiály je výhodnější frézovat).

Řezat 3D (bez naklápění hlavy) lze do výšky 50 mm.

Velkou výhodou je, že hrana laserem řezaného plexiskla je hladká a lesklá a zpravidla nevyžaduje žádné další povrchové úpravy. Zároveň ale tato hrana bývá ostrá a proto zákazníkovi zpravidla nabízíme službu strhnutí hran (šábrování).

Plexisklo je při řezání laserem tepelně namáhané a proto pokud to jde, vždy doporučujeme zákazníkům jeho stabilizaci v peci pro odstranění pnutí v hranách – lze se tak vyhnout případným drobným prasklinkám (destrukcím materiálu) při nevhodném čištění a údržbě výrobku.


Příklady řezání laserem

Formátování plexi desek laserem, tvarové řezání plexiskla, plastů a dřeva, řezání nápisů a log, intarzie barevných desek, řezání překližky a dýhy, rozřezávání velkoplošných tisků, výroba stříkacích i montážních šablon, písmen pro reklamu, výroba vzorníků a vzorkovnic. Ořez výlisků z vakuolisu a kupolátoru. Formátování plexisklových tyčí a trubek malých průměrů. Na laseru Eureca řežeme i polotovary na šperky z plexiskla.

Gravírování a laserový popis

Popis laserem lze aplikovat prakticky na všechny materiály, včetně skla a ušlechtilých ocelí.

V zásadě se laserový popis provádí dvěma způsoby. Rychlejší a levnější způsob je popis vektorový, kdy paprsek sníženým výkonem opisuje určenou dráhu. Jemnější a kvalitnější popis se provádí bitmapovou metodou, podobnou tisku inkoustovou tiskárnou, kdy optika přejíždí sem tam nad popisovaným materiálem a v určeném místě vyšle laserové pulsy. Ty pak dle nastaveného výkonu odpaří vrstvičku materiálu.

Backlight

Je systém pro rovnoměrné rozsvícení plochy plexisklové desky, kde software generuje hustotu a velikost laserem gravírovaných bodů na povrchu se závislosti na vzdálenosti od zdroje světla.

V praxi to funguje tak, že plexi deska se nasvítí do hrany a vyzařuje světlo plochou. Toto řešení je ideální pro světelné aplikace, kde je málo prostoru pro rozptyl světla. Backlight desky se používají na světelné obrazy, podsvětlení log, nápisů, tenkých světelných reklam atd.

Plexi desky lze též laserem pogravírovat a následně v peci tvarovat. Dají se takto rozsvítit oblé tvary, světlo lze dovést prakticky až „za roh“.

Na backlight desky se používá výhradně lité (GS) plexisklo – platí pravidlo, že plochou se vyzáří jen tolik energie, kolik se jí hranou dostane dovnitř.

Řezání a gravírování laserem je technologie s 2-směnným provozem a nebývá pro vytíženost obou strojů na počkání, nicméně termíny 1-5 dní pro kusovou výrobu jsou téměř bezkonkurenční!

Zákazníci nám mohou posílat podklady z Corelu, Autocadu či Adobe Ilustrátoru, jakož i 3D modely a výstupy z dalších vektorových programů. Je možné i dodat technický výkres.
Na trasovacím stole 1 x 1 m jsme schopni převést tvar z dodané šablony do digitální formy pro CNC obrábění. Více informací v sekci technologie.

Praktická poznámka: to, že zákazník vlastní nejmodernější verzi příslušného grafického programu neznamená, že my ji bez problému otevřeme. Proto je vždy lepší své podklady posílat v předchozích verzích programů.

Technické parametry

Mercury 609

Laser Koherent 400 W

 • ohnisková vzdálenost 7,5 palce
 • síla svazku po fokusaci 0,2–0,3 mm
 • efektivní pracovní plocha 2050 x 3050 mm – otevřený prostor
 • lineární servomotory v osách X a Y
 • vakuový podavač materiálu

Na tomto stroji řežeme všechny výše zmiňované materiály + gravírujeme (popisujeme laserem).

Mercury 603

Laser Koherent 300 W

 • ohnisková vzdálenost 5 palců
 • síla svazku po fokusaci 0,3 mm
 • efektivní pracovní plocha 1500 x 3050 mm – možnost automatického uzavření řezaného prostoru pojezdovým krytem
 • lineární servomotory v osách X a Y

Na tomto stroji řežeme všechny výše zmiňované materiály.

Eureka

Laser Synrad 60 W

 • skříňový typ, třída laseru 1
 • síla svazku po fokusaci 0,15 mm
 • efektivní pracovní plocha 500 x 650 mm
 • dopravníkový pás
 • rotační nástavec pro kruhové gravírování/popis

Tento stroj je určen pro řezání a popis tenkých malých dílů, má kovový dopravníkový pás na výpalky a je ideální pro řezání šperků z plexiskla a výrobu vzorníků.

Frézování ve 3 a 5-ti osách

Jsme vybaveni dvěmi CNC velkoformátovými frézkami s nejmodernějším softwarem a příslušenstvím pro obrábění ve třech a více osách.

Dokážeme frézovat, vrtat, řezat závity, řezat pilou, to vše kolmo i pod úhlem. Obrábíme plexisklo, polycarbonáty, HPS, tvrzené i pěnové PVC, dřevo, překližky, bondy, duralové plechy. Jsme schopni obrábět bloky polystyrenu a MDF pro tvorbu 3D modelů.

Pro manipulaci s velkými objekty používáme jeřábovou dráhu. Na rotačním portále dokážeme obrábět dlouhé kruhové objekty např. trubky či tyče.

Příklady frézování

Dělení plastů které se nedají řezat lasery, obrábění plexiskla pro laboratorní a vědecké účely, frézování bondových desek pro výrobu panelů světelných reklam, drážkování plexiskla pro LED pásky při výrobě prosvětlených písmen, výroba 3D modelů pro vakuové lisování a laminování, vrtání plastů včetně nestandartně hlubokých otvorů, řezání závitů.

Frézování překližky pro tvorbu designových prvků i spotřebního zboží.

Pro programování frézky a náročné konstrukční úlohy používáme program Solidworks. Výstupem tohoto programu jsou nejen data pro CNC frézku, ale jsme schopni vytvořit pro zákazníka přesný model obrobku či jiné konstrukce a prezentovat jej jako 3D PDF soubor, popřípadě model vytisknout na našich 3D tiskárnách.

Technické parametry

5-osá frézka SAHOS

 • pracovní plocha 4200 x 2100 mm
 • možnost vakuového přisávání obrobku
 • maximální výška obrobku 800 mm
 • řezání závitů
 • automatická výměna nástrojů
 • sonda pro přesné zaměření obrobku
 • jeřábová dráha pro manipulaci s velkými obrobky

3-osá frézka Comagraf Notus Plus

 • pracovní plocha 3100 x 2150 mm
 • možnost vakuového přisávání obrobku
 • maximální výška obrobku 120 mm
 • automatická výměna nástrojů
 • kamera pro určení pozice obrobku
 • rotační jednotka pro kruhové obrábění

Ohýbání plexiskla a jiných materiálů

Princip ohýbání plastů je vždy stejný – ohýbaný termoplast se umístí nad topnou tyč nebo strunu (popř. poteflonovaný hrot) a po určitou dobu se vystaví působení tepla. Tím dojde k lokálnímu změknutí materiálu, který se dá nepatrnou silou tvarovat.

Po sejmutí z ohýbačky se deska ohne a založí do přípravku, který podrží její nový tvar do úplného vychladnutí.

Plexisklo a ostatní termoplasty ohýbáme do všech tvarů a rádiusů, a to jak pro technické, tak i dekorativní účely. Máme celkem 6 ohýbaček na plasty, na kterých jsme schopni ohnout různé plasty do požadovaného tvaru, a to do délky ohybu 3,1 metru. Ohýbáme termoplasty, tedy materiály jako polyester, PVC, polypropylen, polycarbonát a plexisklo, a to od síly 0,3 mm po plexi bloky o tloušťce 50 mm.

Tvarování plexiskla žíháním v peci

Při použití této technologie se materiálu dlouhodobým působením tepla vtiskne nová tvarová paměť dle formy, na kterou si lehá.

Tímto způsobem se vyrábějí kryty na chladicí vitríny, okna motorových člunů, plexiskla do solárií, bloky do akvárií (síla plexi desky 20-50 mm i více) a vlastně všechny desky s velkými rádiusy, kdy nestačí desku jen propružit, ale je vyžadována tvarová stálost.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout