plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Firemní údaje

Bankovní spojení

Platby v Kč – ČSOB 252917552/0300
Platby v Kč – Moneta Money Bank 171098129/0600
Platby v Eur – ČSOB
IBAN: CZ2203000000000266768607
SWIFT: CEKOCZPP

Přijímáme tyto platební karty:

Fakturační údaje

MK PLEXI s.r.o.
Mezi Vodami 17a, 143 00 Praha 4
IČO: 27210006
DIČ: CZ27210006

Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 104675.

Kdo jsme

MK PLEXI s.r.o. je ryze česká firma s 20-letou tradicí.

Sídlíme v Praze 4 Modřanech, kde máme cca 2400 m² výrobních a kancelářských prostor. Máme relativně velké skladové zásoby materiálu a jsme dobře technologicky vybaveni, takže výroba probíhá výhradně u nás s minimálními kooperacemi s jinými firmami.

Co děláme

Zabýváme se výrobou a zpracováním plexiskla a jiných plastů na zakázku. Vyrábíme reklamy, součástky z plastů i celé technologické celky. Naše výrobky reprezentovali Českou republiku už v roce 2010 na výstavě EXPO v Šanghaji.

Jak to děláme

Snažíme se přistupovat k zákazníkům tak, aby měli důvod se k nám vracet. To se nám snad daří, protože v naší databázi zákazníků máme už 9000 aktivních firem i jednotlivců, kteří u nás opakovaně nakupují. Tradice nás i zavazuje a proto archivujeme podklady pro zakázky po dlouhou dobu.

Naši zákazníci

 • firmy zabývající se vybavením obchodů po celém světě
 • zahraniční i české reklamní agentury
 • výtvarníci a architekti
 • vědecká pracoviště
 • školy, divadla a muzea
 • televizní a filmové společnosti
 • široká veřejnost

Kam směřujeme

Chceme se zaměřit na zlepšování kvality služeb a rozvíjet a zdokonalovat stávající technologie. Snažíme se o moderní postupy, chceme rozšiřovat znalosti a pole působností zaměstnanců na dílně i v kanceláři. Plánujeme spuštění e-shopu s našimi výrobky a pro trvalé zákazníky i portál umožňující přístup ke svým zakázkám v našem systému řízení výroby.

MK PLEXI s.r.o. a životní prostředí

Rádi bychom svou činností a svými výrobky přispěli k zlepšení životního prostředí a proto se snažíme nabízet a propagovat materiály, které zatěžují životní prostředí co nejméně. Zbytky a odřezky třídíme pro recyklaci, použitelné zbytky se snažíme prodat i pod nákupní cenou.

S mnoha institucemi jsme spolupracovali na vědeckých přístrojích související s výzkumem ochrany přírody, ceny u těchto projektů jsme ochotni řešit velmi vstřícně.

Co když se to nepovede

K reklamacím se snažíme stavit čelem a řešit je pokud možno okamžitě. Naše firemní politika je taková, že případnou reklamaci zaměstnanec cítí jako osobní pohanu a snaží se situaci co nejrychleji napravit.

Při počtu cca 800 zakázek měsíčně se může stát, že zákazník není se zakázkou spokojen – reklamovat ji může u obchodníka, u kterého ji objednával, popřípadě u vedení společnosti na adrese mkrutil@plexi.cz. Každou reklamací se budeme neprodleně zabývat. Bohužel drtivé množství reklamací souvisí s dopravou výrobku nějakou spediční službou, kdy si zákazník zboží přebere nekompletní, rozbité, polámané, či jinak zničené.

Více o přebírání zboží a dopravě zde.

Podporujeme

 • MK plexi s.r.o. od založení spolupracuje s nadací Jedličkova ústavu, které zdarma vyrábíme a opravujeme kasičky pro veřejné sbírky
 • spolufinancovali jsme dva sociální automobily rozvážející obědy seniorům na Praze 4
 • zdarma jsme vyrobili okna do batyskafu pro Projekt Hydronaut pana Matyáše Šandy
 • nadále se účastníme jednorázových charitativních a reklamních počinů mnoha nadací, spolků a divadel

Běh pro Jedličku

Jako sponzoři jsme byli pozváni účastnit se charitativní akce „Běh pro Jedličku“
Vytvořili jsme firemní tým čtyř sportovně založených kolegů a jedné kolegyně, potiskli trička a vyrazili na závody.
Ty ženaté přišly podpořit manželky s potomky, pro děti byly závody velká atrakce.
Atmosféra závodů byla velmi příjemná, rozhodně se nejednalo o žádnou masovou akci a i přes vysokou teplotu vzduchu cca 34 ve stínu jsme si překážkový běh na 5km užili.
Kolegové Pavel a Honza se nechali strhnout a přestože bylo dopředu jasné, že v tomto případě nejde o výsledky, se do toho opřeli a 5ti kilometrový úsek dokončili v krásném čase 27 minut. Ostatní doběhli krátce po nich, běh v takovém parnu po rozpálených Vyšehradských hradbách byl velmi náročný a vysilující.
Všichni odvedli skvělý výkon!

Historie firmy

Firma MK PLEXI s.r.o. vznikla v říjnu roku 2000 na 100 m² v prostorách bývalé firmy VF Plexi v ulici V Horkách, jejíž původní majitel prohlásil práci s plexisklem za málo lukrativní a prodal ji i se dvěma zaměstnanci. Zásluhou velmi heroické práce zaměstnanců a všech zúčastněných jsme po roce rozšířili výrobu na cca 400 m² a kolektiv pracovníků se rozrostl na 8 lidí.

V roce 2003 jsme již byli nastěhováni na celkem 600 m² a náš tým měl 12 lidí. Tím jsme však přesáhli únosnost výroby ve dvorním traktu a v rámci zkvalitnění našich služeb jsme během Vánočních svátků v roce 2003 přesunuli provozovnu na stávající adresu do Modřan. Získali jsme tím 1200 metrů dílenských a kancelářských prostor, což nám dovolilo zakoupit nové a větší stroje a tím zrychlit a zkvalitnit naše služby a velmi rozšířit sortiment materiálů.

V roce 2010 nás už bylo 24 a rozšířili jsme výrobní plochu o dalších 700 m.

V minulém roce jsme se si pronajali poslední zbývající volné plochy v objektu. V současnosti máme cca 2400 m² výrobních, skladovacích a prodejních prostor a náš kolektiv čítá 30 lidí, kteří jsou schopni zvládnout i mimořádně složité či atypické projekty. Zavedli jsme jednotný systém pro řízení skladu, zakázek a kontrolu kvality, investovali jsme do dalších technologií, včetně 3D softwaru a Backlighte pro LED.

Nemůžeme si stěžovat na nedostatek práce, spíš by se dalo říci, že jsme ve stavu trvalé přetíženosti. Naši obchodníci denně vyřídí průměrně 190 mailů, a vytvoří přes 40 zakázek. Přesto se nám dost často stává, že nestihneme okamžitě odpovědět všem našim zákazníkům, za což se tímto omlouváme.

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout