2414 000 50
plexi@plexi.cz
menu
×

Váš prohlížeč již bohužel není podporován

Oficiální podpora firmy Microsoft pro aplikaci Internet Explorer 11 (IE 11) byla ukončena v roce 2020.

Stáhněte si, prosím, některý z modernějších a bezpečnějších prohlížečů:

Kdo jsme

MK PLEXI s.r.o. je ryze česká firma s 20-letou tradicí.

Sídlíme v Praze 4 Modřanech, kde máme cca 2400 m² výrobních a kancelářských prostor. Máme relativně velké skladové zásoby materiálu a jsme dobře technologicky vybaveni, takže výroba probíhá výhradně u nás s minimálními kooperacemi s jinými firmami.

Co děláme

Zabýváme se výrobou a zpracováním plexiskla a jiných plastů na zakázku. Vyrábíme reklamy, součástky z plastů i celé technologické celky. Naše výrobky reprezentovali Českou republiku už v roce 2010 na výstavě EXPO v Šanghaji.

Jak to děláme

Snažíme se přistupovat k zákazníkům tak, aby měli důvod se k nám vracet. To se nám snad daří, protože v naší databázi zákazníků máme už 9000 aktivních firem i jednotlivců, kteří u nás opakovaně nakupují. Tradice nás i zavazuje a proto archivujeme podklady pro zakázky po dlouhou dobu.

Naši zákazníci

 • firmy zabývající se vybavením obchodů po celém světě
 • zahraniční i české reklamní agentury
 • výtvarníci a architekti
 • vědecká pracoviště
 • školy, divadla a muzea
 • televizní a filmové společnosti
 • široká veřejnost

Kam směřujeme

Chceme se zaměřit na zlepšování kvality služeb a rozvíjet a zdokonalovat stávající technologie. Snažíme se o moderní postupy, chceme rozšiřovat znalosti a pole působností zaměstnanců na dílně i v kanceláři. Plánujeme spuštění e-shopu s našimi výrobky a pro trvalé zákazníky i portál umožňující přístup ke svým zakázkám v našem systému řízení výroby.

MK PLEXI s.r.o. a životní prostředí

Rádi bychom svou činností a svými výrobky přispěli k zlepšení životního prostředí a proto se snažíme nabízet a propagovat materiály, které zatěžují životní prostředí co nejméně. Zbytky a odřezky třídíme pro recyklaci, použitelné zbytky se snažíme prodat i pod nákupní cenou.

S mnoha institucemi jsme spolupracovali na vědeckých přístrojích související s výzkumem ochrany přírody, ceny u těchto projektů jsme ochotni řešit velmi vstřícně.

Co když se to nepovede

K reklamacím se snažíme stavit čelem a řešit je pokud možno okamžitě. Naše firemní politika je taková, že případnou reklamaci zaměstnanec cítí jako osobní pohanu a snaží se situaci co nejrychleji napravit.

Při počtu cca 800 zakázek měsíčně se může stát, že zákazník není se zakázkou spokojen – reklamovat ji může u obchodníka, u kterého ji objednával, popřípadě u vedení společnosti na adrese mkrutil@plexi.cz. Každou reklamací se budeme neprodleně zabývat. Bohužel drtivé množství reklamací souvisí s dopravou výrobku nějakou spediční službou, kdy si zákazník zboží přebere nekompletní, rozbité, polámané, či jinak zničené.

Více o přebírání zboží a dopravě zde.

Podporujeme

 • MK plexi s.r.o. od založení spolupracuje s nadací Jedličkova ústavu, které zdarma vyrábíme a opravujeme kasičky pro veřejné sbírky
 • spolufinancovali jsme dva sociální automobily rozvážející obědy seniorům na Praze 4
 • zdarma jsme vyrobili okna do batyskafu pro Projekt Hydronaut pana Matyáše Šandy
 • nadále se účastníme jednorázových charitativních a reklamních počinů mnoha nadací, spolků a divadel

Běh pro Jedličku

Jako sponzoři jsme byli pozváni účastnit se charitativní akce „Běh pro Jedličku“
Vytvořili jsme firemní tým čtyř sportovně založených kolegů a jedné kolegyně, potiskli trička a vyrazili na závody.
Ty ženaté přišly podpořit manželky s potomky, pro děti byly závody velká atrakce.
Atmosféra závodů byla velmi příjemná, rozhodně se nejednalo o žádnou masovou akci a i přes vysokou teplotu vzduchu cca 34 ve stínu jsme si překážkový běh na 5km užili.
Kolegové Pavel a Honza se nechali strhnout a přestože bylo dopředu jasné, že v tomto případě nejde o výsledky, se do toho opřeli a 5ti kilometrový úsek dokončili v krásném čase 27 minut. Ostatní doběhli krátce po nich, běh v takovém parnu po rozpálených Vyšehradských hradbách byl velmi náročný a vysilující.
Všichni odvedli skvělý výkon!

Historie firmy

Firma MK PLEXI s.r.o. vznikla v říjnu roku 2000 na 100 m² v prostorách bývalé firmy VF Plexi v ulici V Horkách, jejíž původní majitel prohlásil práci s plexisklem za málo lukrativní a prodal ji i se dvěma zaměstnanci. Zásluhou velmi heroické práce zaměstnanců a všech zúčastněných jsme po roce rozšířili výrobu na cca 400 m² a kolektiv pracovníků se rozrostl na 8 lidí.

V roce 2003 jsme již byli nastěhováni na celkem 600 m² a náš tým měl 12 lidí. Tím jsme však přesáhli únosnost výroby ve dvorním traktu a v rámci zkvalitnění našich služeb jsme během Vánočních svátků v roce 2003 přesunuli provozovnu na stávající adresu do Modřan. Získali jsme tím 1200 metrů dílenských a kancelářských prostor, což nám dovolilo zakoupit nové a větší stroje a tím zrychlit a zkvalitnit naše služby a velmi rozšířit sortiment materiálů.

V roce 2010 nás už bylo 24 a rozšířili jsme výrobní plochu o dalších 700 m.

V minulém roce jsme se si pronajali poslední zbývající volné plochy v objektu. V současnosti máme cca 2400 m² výrobních, skladovacích a prodejních prostor a náš kolektiv čítá 30 lidí, kteří jsou schopni zvládnout i mimořádně složité či atypické projekty. Zavedli jsme jednotný systém pro řízení skladu, zakázek a kontrolu kvality, investovali jsme do dalších technologií, včetně 3D softwaru a Backlighte pro LED.

Nemůžeme si stěžovat na nedostatek práce, spíš by se dalo říci, že jsme ve stavu trvalé přetíženosti. Naši obchodníci denně vyřídí průměrně 190 mailů, a vytvoří přes 40 zakázek. Přesto se nám dost často stává, že nestihneme okamžitě odpovědět všem našim zákazníkům, za což se tímto omlouváme.